Zmena letenky lacno a rýchlo: ako na to s PTO

Zadanie

Klient si u nás rezervoval presný termín odletu. Neskôr sa nám zdôveril s úvahou, že by chcel dátum letu zmeniť, ale nechce na tom prerobiť – inými slovami, mali sme zistiť, za akú najnižšiu cenu je možné takúto zmenu realizovať.

Cieľ

Naším cieľom bolo zmeniť termín letenky za najnižšiu cenu. Vďaka dlhoročným skúsenostiam sme boli schopní ponúknuť klientovi viaceré možnosti

Výsledok

Najlacnejšia možnosť

Ak by bol klient dosť flexibilný, mohol by počkať na zmenu letového času. V takomto prípade, kedy samotné nízkonákladové spoločnosti (Ryanair, Wizzair, Easyjet a pod.) zapríčinia zmenu odletu lietadla, väčšinou ponúkajú možnosť bezplatnej zmeny na iný termín. Takáto situácia sa však samozrejme nemusí stať, no stále je zo všetkých možností najlacnejšia (pozor, niekedy je však potrebné doplatiť rozdiel novej a starej letenky).

Vysoká flexibilita: kúpa novej letenky

Klientovi sme ponúkli aj inú možnost, v ktorej by si podľa dostupných letov vybral, na ktorý ďalší let by chcel nastúpiť. Zmena je rýchla a flexibilná, avšak oveľa drahšia: už iba za samotnú zmenu letenky sa v nízkonákladových leteckých spoločnostiach (ako je už spomínaný Ryanair, Wizzair, Easyjet a pod.) platí od 90€ a viac! Ďalej je potrebné doplatiť rozdiel v cene starej a novej letenky.

Avšak pozor! Spomínaný spôsob sa nie vždy oplatí, keďže siahnuť po čisto novej letenke bez zmeny, je často krát oveľa lacnejšie. Ušetrí vám to kopec nervov a niekedy aj stoviek €.

V prípade, že si klient zakúpil letenku v dobrej viere, na správny čas a z istých príčin tento čas jednoducho potrebuje zmeniť, je táto varianta určite najflexibilnejšia.

Ako vie PTO pomôcť predchádzať podobným situáciám?

Ak potrebujete vycestovať, ale neviete kedy presne, spoločnosť PTO vám pomôže čo najlepšie sa zorientovať vo vašich možnostiach. Jednou z nich je aj tzv. flexi flights, čiže flexibilná letenka. Služba zahrňuje jednu zmenu termínu odletu podľa vašej preferencie, avšak môže byť spoplatnená stovkami eur. 
S nami sa nestratíte. Najefetktívnejší spôsob, ako predchádzať neistým situáciám počas cestovania je ozvať sa našim operátorom a vyrozprávať im vaše požiadavky.

zmeny letenky rýchlo a lacno s PTO

Prečítajte si viac o našich skúsenostiach

Zmena letenky lacno a rýchlo: ako na to s PTO
Zmeškaný let a ďalšie stovky eur pre vás
Ako sme pomohli zranenému klientovi s návratom domov

Adresa

PTO Slovakia s.r.o.

Mlynské Nivy 56

821 05 Bratislava

Slovakia